Jak zhubnout do plavek? Jak zpevnit zadeček? Rady na rychlé hubnutí. Hubnutí bez jo-jo efektu …. Nejste už unavení z těch neustále opakujících se tipů ohledně hubnutí?

… aneb čas na změnu způsobu mého podnikání právě nastal

Delší dobu jsem teď nepřidávala příliš mnoho příspěvků nebo netvořila články na blog. Omlouvám se vám všem, co mě sledujete! Ocitla jsem se totiž na určitém rozcestí, kdy jsem se několik měsíců rozhodovala, jak dál povedu svou poradnu. Zdá se mi, že se v poslední době točí vše jen kolem toho, kde ubrat, kde přidat, co jíst a nejíst a v jakém množství, jak dosáhnout dokonalé postavy. S příchodem jara a blížícího se léta jsem si já sama vyčítala, že jsem stále nenapsala další tipy pro své fanoušky, aby věděli, jak mají zhubnout do plavek. A hlavně, co nejrychleji, nejjednodušeji, ideálně bez námahy a bez jojo efektu.

Do napsání těchto tipů a rad jsem se musela velmi nutit. A evidentně nedonutila. A vím proč. Není to cesta, kterou chci dál jít. Článků na toto téma už bylo napsáno bezpočet a nejsem si jistá, zda bych dala tip, který někdo nikdy neslyšel a bude pro něj natolik revoluční.

Rozhodla jsem se tedy, pod dlouhém a náročném zvažování, jít cestou trochu jinou. Za téměř 6 let zkušeností s klienty vím, že často jí správně, mají „načtené“, zkouší nové superpotraviny, cvičí, motivují se, a přesto výsledky nepřichází. Jejich povědomí o tom, jak správně jíst, jaké potraviny kupovat, jak je připravovat, jak cvičit a odpočívat jsou v takovém rozsahu, že by klidně mohli ihned dělat přednášky. V čem je teda problém? Proč se jím nedaří dosáhnout zdravé, vysněné postavy, spokojenosti? Má odpověď asi taky nebude pro mnohé příliš překvapivá, je to v hlavě. Ano, můžete namítnout také genetiku, zdravotní stav a další aspekty, což je samozřejmě pravdivé a vždy je nutné přihlédnout také k těmto vlivům. Ale když vyloučím vše ostatní, to, jak se cítíte, jak přistupujete ke svému tělu, to, jestli hubnete, přibíráte, jste unavení, nabití energií nebo jak funguje vaše zažívání, je otázkou vaší psychiky.

Existuje čím dál víc poradců, kteří dokáží říct, jak jíst, jak cvičit, co který klient dělá špatně, možná nabídnout produkt a pomoci tak k rychlejšímu dosáhnutí cíle. Já si většiny těchto lidí velmi vážím a jsem nesmírně ráda, že se konečně zajímáme o to, jak být zdraví, a že tedy všichni takto společně přispíváme k osvětě. Stále si stojím za názory, radami a tipy, které svým klientům poskytuji a nadále poskytovat budu. Ale cítím, že chci jít více do hloubky, pomoci vyřešit ten další z důležitých částí, ten velmi důležitý článek lidské osoby. Psychologii stravování.

Proto jsem se rozhodla absolvovat 8 měsíční výcvikový program v Institute for the Psychology of Eating (Intitut pro psychologii stravování). Je to nová výzva, nové pojetí mé práce. Chci osvětlit svých klientům, jak mají pracovat s emočním hladem, jak regulovat své chutě a co jim tělo a psychika tím říká, mnozí klienti také potřebují naopak pomoci, jak najít zpátky chuť k jídlu, k poznávání nových receptů, chci ukázat, jaká je spojitost mezi emočním stavem klienta a jeho metabolismem, také jak pomocí jídla můžeme ovlivňovat svou náladu, jak je duševní pohoda propojena se změnou váhy a mnohé další. Chci nabídnout řešení pro všechny, kdo jsou už unavení z diet, kterým se nelíbí, jak vypadá jejích tělo, kteří jídlem řeší své emocionální problémy a mnohé další. Ráda bych našla cestu pro všechny ty, kteří prostě nemají dobrý vztah s jídlem…

Nyní se tedy budu zaměřovat zejména na články a zajímavosti a osvětu právě z této oblasti a věřím, že vás obohatím zase jiným přístupem a jiným pohledem. Články budu nadále publikovat na svém blogu a na Facebooku. Pokud máte nějaké náměty či dotazy, které by vás zajímaly, reakce, za vše budu moc vděčná.

Také díky tomu od tohoto měsíce (června) otvírám nový program pro vás pro všechny, který bude součástí mého výcviku. Tím, že se jedná o můj výcvik, je nyní cena nastavena na minimum a každý měsíc je dostupný pouze pro 10 klientů. Chci tak zajistit profesionální přístup a plnou podporu vás, kdo chcete změnit přístup k jídlu, a to nejen změnou jídelníčku, ale zejména postojem ke stravování obecně. Více o tomto programu a možnost přihlášení najdete již od příštího týdne (6.6.2017) na mých stránkách.

Děkuji všem za podporu a těšte se na první články a zajímavosti již brzy 🙂

 

Barbora